W poniedziałek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 30 października

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, którym sprzyjać mogą przelotne opady deszczu i mżawki. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w pasie nadmorskim i być może częściowo na Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w górach w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie i częściowo też na północy naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i bardzo powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.