W poniedziałek na Pomorzu będzie cieplej! – Prognoza na 30 października

Nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski w kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem oraz w rejonie Ustki i Słupska niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i bardzo wyraźnie będzie się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz w pasie nadmorskim i między innymi też w rejonie Ustki, Słupska i na zachodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +16°C. Wiatr w ciągu dnia i do wieczora również będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.