W piątek na Pomorzu nadal będzie wietrznie! – Prognoza na 6 października

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i kolejny front atmosferyczny. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. W zamian tego na Bałtyku i podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i początkowo rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny z południowego – zachodu. Poza tym w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.