W piątek możliwe są kolejne burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 6 października

Nad obszar naszego kraju dalszym ciągu będzie napływać wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pojawi się kolejny front atmosferyczny z opadami deszczu i silnym wiatrem oraz dodatkowo pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr również będzie umiarkowany oraz miejscami silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach na Bałtyku i w czasie burz będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewkluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego na Bałtyku i w czasie burz w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.