Weekend na Pomorzu przyniesie burze i silny wiatr! – Prognoza od 7 do 8 października

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto pojawi się system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i silnym wiatrem oraz napływać będzie bardzo chłodne i między innymi też dość ciepłe i wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Poza tym na Bałtyku i w naszym województwie w porywach będzie on dochodzić do nawet 90-110 km/h. Lokalnie w rejonie Burz i nad morzem porywy mogą miejscami przekraczać 115-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego na Bałtyku i w całym naszym województwie w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również początkowo jeszcze spadnie oraz będzie wyraźnie się wahać i lekko wzrośnie w południe wynosząc na poziomie morza 1003 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku oraz w pasie nadmorskim i we wschodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie +10°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie systematycznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.