W środę na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 27 września

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia i dodatkowo między innymi napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim może być umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach bardzo powoli będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur występować będzie częściowo nad Bałtykiem oraz w rejonie Ustki i Łeby. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Jedynie nad samym morzem i w pasie nadmorskim może być on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.