We wtorek możliwe są mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 26 września

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski nadal napływać będzie wilgotne oraz dość chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle miejscami może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Szczególnie najsilniejszy wiatr prognozowany jest na Bałtyku i w pasie nadmorskim. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe i dodatkowo też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur prognozowanych jest w pasie nadmorskim oraz na Wybrzeżu a także częściowo na północy w Centrum i na południowym zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.