W środę będzie słonecznie i gorąco! – Prognoza na 27 września

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z południa i dość suche. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby  ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze kraju i nad morzem będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe i dodatkowo też umiarkowane  zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.