W czwartek będzie upalnie i miejscami pochmurnie! – Prognoza na 28 września

W kolejnych godzinach w naszym kraju oraz nad morzem i w górach pogodę kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane i upalne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski ( Meteo24 )

Natomiast środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur prognozowanych jest częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.