We wtorek będzie ciepło i ze zmiennym zachmurzeniem! – Prognoza na 9 maja

W najbliższych godzinach nad obszarem Polski i Bałtykiem nadal pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi do naszego kraju napływać będzie chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą miejscami rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym nadal będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane oraz też małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.