We wtorek na Pomorzu będzie wietrznie i ciepło! – Prognoza na 9 maja

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować nadal będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz cały czas napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie słaby z południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło i wietrznie oraz utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. W zamian tego będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.