W środę na Pomorzu nadal będzie ciepło! – Prognoza na 10 maja

W najbliższych godzinach do Polski północnej również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Poza tym pogodę nad morzem i na Pomorzu kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie bez opadów i burz. W zamian tego będzie również pogodnie i z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie bez opadów i burz oraz między innymi może pojawić się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.