W środę w Polsce będzie ciepło oraz mogą wystąpić burze! – Prognoza na 10 maja

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia oraz między innymi cały czas do Polski i nad morze napływać będzie chłodne oraz ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami pogodne niebo i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie i południowym zachodzie naszego kraju może przynieść ze sobą przelotne opady konwekcyjne i deszcz o zmiennym i silnym natężeniu a nawet niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do nawet +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie pomału spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.