W poniedziałek przejdzie kolejna groźna wichura, oraz intensywne opady mieszane! – Prognoza na 20 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu, deszczu, może burze, a przede wszystkim znowu bardzo silny wiatr, który powodować będzie szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedziele wieczorem, oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu ze śniegiem na południowym wschodzie i północy kraju o słabym i umiarkowanym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu do zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Przejściowo na północnym wschodzie przejdą śnieżyce. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu i ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +10°C. Wiatr będzie umiarkowany, oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-70 km/h. Jedynie w górach i na Bałtyku oraz w pasie nadmorskim jego porywy będą tam dochodzić do nawet 110-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.