W poniedziałek na Pomorzu przejdzie wichura! – Prognoza na 20 lutego

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym możliwe są burze i opady mieszane oraz między innymi nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie szybko spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.