Zapowiada się kolejna silna wichura oraz możliwe są burze! – Ważne Prognozy

Już na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie kolejny bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr i niewykluczone burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z kolejnych najnowszych danych z modeli numerycznych. W najbliższy poniedziałek czeka nas kolejny silny incydent wietrznej i dynamicznej pogody na obszarze kraju w tym także nad morzem i obszarem Polski. Szczególnie głównym zagrożeniem pogodowym znów będą silne oraz bardzo silne porywy wiatru, które w wielu miejscach naszego kraju i na Wybrzeżu będą mogły dochodzić do nawet 100-140 km/h. Dodatkowo występować będą przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu a nawet możliwe są burze.

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Ponadto prognozowany silny i porywisty wiatr głównym zagrożeniem będzie też dla gmin nadmorskim, który przy północno – zachodnim i zachodnim jego kierunku może w pasie nadmorskim powodować niebezpieczną cofkę. I z takim właśnie zmiennym i dynamicznym przebiegiem pogody również będziemy musieli się męczyć aż do końca lutego i być może też z początkiem marca z temperaturą oscylującą w przedziale od +1°C/+6°C do nawet +7°C/+12°C.

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Źródło Danych WXCHARTS

Dlatego już dziś również ostrzegamy Państwa przed kolejnym groźnym przebiegiem pogody na obszarze praktycznie całej Polski oraz nad morzem i w górach. I jak zawsze zalecamy czytać każde ważne informacje pogodowe i między innymi ostrzeżenia meteorologiczne.

 

Comments are closed.