W poniedziałek pojawią się śnieżyce i burze śnieżne! – Prognoza na 12 grudnia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi pofalowany front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą śnieżyce a nawet burze śnieżne. Ponadto cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i wilgotne powietrze prosto z północnego wschodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są także lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -15°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie nadmorskim i w północnej części województwa Pomorskiego ( Pomorze ) niewykluczone są także burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.