We wtorek na Pomorzu powinno być bez opadów! – Prognoza na 13 grudnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz między innymi cały czas napływać będzie mroźne i między innymi też wilgotne oraz chłodne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie nadmorskim i w północnej części województwa niewykluczone są też burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.