W poniedziałek na Pomorzu zagrzmi i sypnie śnieg! – Prognoza na 12 grudnia

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi pofalowany front atmosferyczny. Poza tym napływać będzie mroźne oraz wilgotne i chłodne powietrze prosto z północnego wschodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do 0°C. Poza tym niewykluczone są lokalne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą występować lokalne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w północnej części województwa oraz w pasie nadmorskim możliwe będą burze śnieżne i między innymi też opadami gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach do wieczora początkowo będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.