W piątek wystąpi silny wiatr oraz pojawi się deszcz! – Prognoza na 4 listopada

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będzie początkowo bez opadów i burz. W zamian tego mogą rozwijać się gęste mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które o poranku na południowym zachodzie i w górach może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.