W czwartek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 3 listopada

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać i zacznie też powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.