Weekend na Pomorzu przyniesie burze i przejaśnienia! – Prognoza od 4 do 6 listopada

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz utrzyma utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad wodami Morza Bałtyckiego będzie przynosić ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo powoli spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie stopniowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal stopniowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Jedynie pod wieczór na nowo zacznie przybywać więcej chmur, którym sprzyjać będą przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa się wyraźnie wahać i lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.