Na Pomorzu pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 6 października

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad samym morzem i w zachodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do godzin porannych będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i dość szybko zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.