W czwartek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 6 października

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i między innymi też ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz  czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i częściowo na Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i początkowo będzie do godzin porannych dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem na północy w i Centrum naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Jedynie sztormowa pogoda i silny wiatr utrzyma się w pasie nadmorskim i na Bałtyku oraz w porywach będzie tam dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach od nowa zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.