W środę będzie wietrznie i ciepło – Prognoza na 5 października

W kolejnych godzinach napływać nadal napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie układ niskiego, który źle wpływać będzie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz utrzyma się z nami całkowite i między innymi też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa

Comments are closed.