W środę na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 5 października

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie kolejny układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i między innymi też ciepłe powietrze z zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.