Kolejne dni również będą deszczowe oraz pojawią się burze! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, któremu towarzyszyć będą opady konwekcyjne a nawet burze i silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z kolejnych najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Z upływem dni obszar naszego kraju zacznie znajdować się pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy. Ponadto pojawią się korzystne warunki kinematyczne do rozwoju burz, którym między innymi towarzyszyć będą opady konwekcyjne oraz niewykluczone zalążki kondensacyjne i trąby wodne.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

W zamian tego temperatura powietrza w różnej części Polski oraz nad samym morzem i w górach oscylować będzie do końca miesiąca od +7°C do +23°C. Jedynie noce i poranki w różnej części kraju nadal mogą przynosić lokalne przymrozki a nawet silne mgły i zamglenia. Dodatkowo bardzo zróżnicowane i chłodne masy powietrza korzystnie wpływać będą w rozwoju masowej konwekcji, której sprzyjać będą opady deszczu oraz grad i krupa śnieżna.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - lightningwizard

Źródło Danych – lightningwizard

Tak więc jak widzimy kochani kolejne dni przyniosą duże zmiany w pogodzie, która źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto duże wahania i spadki ciśnienia atmosferycznego wpłyną bardzo źle szczególnie na osoby z chorobami serca i starsze.

 

Comments are closed.