W piątek wystąpią liczne mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 23 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal spływać będą wilgotne oraz chłodne masy powietrza z północy  Europy z lekką tendencją do ocieplania się. W zamian tego pogodę w naszym kraju, oraz nad morzem i w górach w ciągu doby będzie kształtować układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad Europy Środkowej.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem, oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany  ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy po wschodni. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Bez opadów na zachodzie i w większości regionów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+14°C w górach na południu i w częściowo w Centrum Polski do +15°C/+17°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy po południowo-wschodni. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie lekko spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.