W czwartek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 22 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal spływać będą wilgotne oraz chłodne masy powietrza z północy  Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby będzie kształtować układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad Niemiec i Bałtyku.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem, oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany  ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Bez opadów na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+14°C w górach na południu i w częściowo w Centrum Polski do +15°C/+16°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.