W czwartek na Pomorzu będzie upalnie i możliwe są burze! – Prognoza na 21 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto na zachodzie województwa Pomorskiego i nad morzem będą mogły pojawić się burze. Dodatkowo w ciągu doby pogodę zacznie kształtować układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z z północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane zachmurzenie. Jedynie pod wieczór zacznie przybywać chmur oraz między innymi początkowo na zachodzie województwa i nad samym morzem możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Ponadto w tej części obszaru niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +35°C do nawet +36°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i od nowa rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.