W środę na Pomorzu i nad morzem będzie upalnie i gorąco! – Prognoza na 20 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie wyż, który przyniesie sporo słońca i miejscami nie groźne też chmury na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym niewykluczone są lokalne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +30°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo nad Bałtykiem w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.