W czwartek da się we znaki groźny upał i możliwe są burze! – Prognoza na 21 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar naszego kraju nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo upalne i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Dodatkowo pogodę nad morzem i na obszarze całej Polski będzie kształtować układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do nawet +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie też pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie i Pomorzu oraz nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone dodatkowo burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +32°C do nawet +38°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.