W środę będzie bardzo upalnie i słonecznie! – Prognoza na 20 Lipca

W połowie nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół też bardzo suche powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie wyż, który zachęcać będzie do spacerów na świeżym powietrzu i brzegiem morza. Jednak skwar w godzinach popołudniowych będzie dokuczać.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami małe i umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany  ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie na ogół bez opadów i burz oraz utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C/+29°C częściowo na północnym wschodzie w górach i na wschodzie kraju do nawet +32°C/+38°C termometry pokażą nad morzem i na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal stabilne i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.