We wtorek będzie upalnie i miejscami mglisto! – Prognoza na 19 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie wyż, który zachęcać będzie do spacerów na świeżym powietrzu i brzegiem morza.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C/+26°C nad samym morzem i w górach do nawet +29°C/+35°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i zacznie od nowa się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.