We wtorek na Pomorzu będzie będzie gorąco i upalnie! – Prognoza na 19 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogoda zachęcać będzie do spacerów i wypoczynku oraz miejscami możliwe będą silne mgły i zamglenia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się i występować będzie umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C/+25°C nad morzem do +27°C/+30°C termometry pokażą na przeważającym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.