Najpierw groźny upał a potem szybka wymiana mas powietrza! – Ważne Prognozy

Do Polski w kolejnych dniach nadal napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i dość suche powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie wyż oraz między innymi da się we znaki groźny upał, który bardzo źle będzie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Za nami prawie końcówka lipca a pogoda w dalszym ciągu jest bardzo zmienna. Pojawiają się miejscami liczne chmury oraz przelotnie pada deszcz a nawet grzmi i wychodzi zza chmur słońce. Natomiast kolejne dni wakacji jak już wcześniej Państwu pisaliśmy w dalszym ciągu przyniosą powrót upałów, które zapewne będą dokuczać osobom chorym i starszym. Dodatkowo temperatura powietrza do końca lipca oscylować będzie od +35°C do nawet +40°C. Jedynie noce i poranki będą również bardzo dokuczliwe z temperaturą do nawet +20°C/+25°C.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Z kolei im bliżej weekendu zrobi się nieco chłodniej oraz między innymi możliwy będzie dynamiczny front atmosferyczny, który od północnego zachodu i dalej na wschód stopniowo będzie wypierać gorącą masę powietrza. Ponadto pojawią się również korzystne warunki do rozwoju burz, którym między innymi na styku dwóch niestabilnych mas powietrza będą mogły towarzyszyć opady konwekcyjne a nawet trąby powietrzne. I wtedy temperatura powietrza w cieniu w różnej części Polski oraz nad morzem i w górach będzie oscylować za dnia i wieczorem od +20°C do nawet +30°C.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

I właśnie z tak bardzo zmiennym i dynamicznym typem pogody będziemy również się zmagać pod koniec przyszłego tygodnia a nawet na początku nowego miesiąca. Dlatego już teraz ostrzegamy i zalecamy Państwu. Jeśli nie musimy to nie wychodźmy z domu gdy na dworze temperatura jest bardzo wysoka.

Comments are closed.