We wtorek przez Polskę przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 28 czerwca

W najbliższych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będzie ciepło i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu i niewykluczone burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C nad morzem do +26°C/+35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.