We wtorek przez Pomorze przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 28 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej nadal napływać będzie ciepłe oraz gorące i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę nad morzem i na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się burze z opadami gradu i ulewnym deszczem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie ciepło i gorąco oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą rozwijać się lokalne i dość gwałtowne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C częściowo nad morzem i w zachodniej części województwa do +27°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.