W piątek na Pomorzu będzie upalnie i z korzystną pogodą! – Prognoza na 24 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły miejscami rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wrośnie i będzie stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie upalnie oraz między innymi bez opadów i burz. Poza tym do wieczora utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.