W piątek będzie upalnie oraz mogą wystąpić burze! – Prognoza na 24 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę nad morzem i w naszym kraju kształtować będzie w ciągu dnia układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie upalnie i gorąco. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w godzinach wieczornych i być może z piątku na sobotą częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.