W czwartek wystąpi upał oraz pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 23 czerwca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz upalne i dość wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto na początku lata pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie i wschodzie kraju może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C/+25°C nad samym morzem oraz w górach na południu i wschodzie kraju do nawet +26°C/+30°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i początkowo do wieczorem będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.