W czwartek na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 23 czerwca

Początek wakacji na Pomorzu upłynie pod znakiem korzystnej pogody, którą między innymi kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad Bałtyk i obszar północnej części Polski w ciągu doby nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również miejscami i na ogół lokalnie będą mogły rozwijać się mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz początkowo do wieczora będzie dość stabilne i w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.