We wtorek na Pomorzu będzie ciepło i mogą wystąpić burze! – Prognoza na 21 czerwca

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi kolejny system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą wystąpić burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą wystąpić burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

Comments are closed.