We wtorek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 21 czerwca

W kolejnych godzinach nad obszar Polski i Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z opadami gradu i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i bardzo wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.