Lato minie pod znakiem groźnych upałów i burz! – Wstępne Prognozy

Po ostatniej silnej fali upałów z bardzo niekorzystną pogodą mieliśmy i mamy do czynienia w wielu miejscach kraju i między innymi na obszarze Polski. Ponadto dają się we znaki burze z opadami konwekcyjnymi. Tymczasem najbliższe dni oraz między innymi początek wakacji również przyniesie groźne upały oraz rozwój burz, które mogą miejscami być gwałtowne. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Natomiast nowy początek tygodnia znajdzie się pod znakiem bardzo zróżnicowanej pogody. Na dużym obszarze Polski i nad morzem będą towarzyszyć opady konwekcyjne oraz groźne burze, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia a nawet liczne szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego. W zamian tego temperatura powietrza od poniedziałku 20.06 będzie oscylować od +10°C/+15°C nad morzem i na Pomorzu do nawet +16°C/+33°C termometry początkowo pokażą na pozostałym obszarze Polski i w górach.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z kolei na kolejny napływ gorącej masy powietrza będziemy mogli liczyć również na początku wakacji. I wtedy na dużym obszarze kraju w tym też na obszarze Polski i nad morzem temperatura powietrza z początkiem kolejnego weekendu wzrosła by do nawet +30°C/+36°C. Ponadto bardzo rozgrzanej masie powietrza towarzyszyły by groźne burze i miejscami też bardzo suche powietrze z dużą ilością słońca na niebie i dodatkowo z pyłem saharyjskim.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

I z takim właśnie typem pogody w sezonie wakacyjnym będziemy mieli do czynienia również na początku lipca. Ponadto kolejna fala upałów z gwałtownymi burzami pojawiła by się również pod koniec czerwca i z początkiem nowego miesiąca. I wtedy między innymi na naszych termometrach mogli byśmy zobaczyć wartości temperatury w cieniu do nawet +35°C/+40°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy czeka nas naprawdę ciężki i groźny sezon wakacyjny. Póki co wstępnie możemy Państwu obiecać Iż lato może być bardziej upalne a nawet burzowe. Dodatkowo będzie stopniowo wzrastać ryzyko pożarów, które może stanowić zagrożenie dla dzikich zwierząt w lasach i ludzi. 

Comments are closed.