W czwartek będzie bardzo ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 19 maja

W kolejnych godzinach do Polski i nad Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju zacznie stopniowo oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie  i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziome morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i być może duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego a późnym wieczorem lub z czwartku na piątek w zachodniej i północnej części kraju będą mogły występować przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone były by lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

 

Comments are closed.