W czwartek na Pomorzu zrobi się gorąco i możliwe są burze! – Prognoza na 19 maja

W kolejnych godzinach nad obszar północnej części Polski i Bałtyk nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować zacznie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być jeszcze bez opadów i burz oraz między utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i pomału zacznie już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie o wiele więcej chmur oraz przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem i krupą śnieżną możliwe są nad wodami Morza Bałtyckiego. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.