W piątek będzie bardzo ciepło, ale możliwe burze! – Prognoza na 20 maja

W kolejnych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego zachodu. Jednak od Pomorza i Wybrzeża zacznie spływać chłodniejsze powietrze. W związku z tym nad Polską znajdzie się front atmosferyczny dlatego trzeba się liczyć ze zmienną aurą, a także ryzykiem lokalnie gwałtownych burz.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

 

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w większości kraju oraz nad morzem i w górach przeważnie będzie pogodnie i bez opadów. Jednak na północnym zachodzie i zachodzie nad ranem miejscami wzrost zachmurzenia do dużego z możliwością przelotnych opadów deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z kierunków południowo – zachodnich. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h.  Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać i o północy w Warszawie nad poziome morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i być może duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie i w centrum, a następnie także na południu mogą wędrować, oraz rozwijać się komórki z burzami lokalnie dość gwałtownymi z opadami gradu i porywistym wiatrem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z zachodu i północnego zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić w czasie burz do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.