W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło i słonecznie! – Prognoza na 21 marca

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na pogodę w północnej części Polski nadal oddziaływać będzie wyż, który znacząco poprawi pogodę w tej części kraju. Dodatkowo w ciągu doby nad Pomorze napływać będzie chłodne oraz ciepłe i dość mało wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe i umiarkowane zachmurzenie może miejscami pojawić się na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe zacznie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1045 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1043 hPa.

Comments are closed.