W poniedziałek będzie słonecznie i z wiosenną pogodą! – Prognoza na 21 marca

Nad obszar Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Ponadto na początku kalendarzowej wiosny pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który w wielu miejscach Polski i nad morzem przyniesie sporo pogodnego nieba.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły miejscami rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1044 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będzie słonecznie i bez opadów. Jedynie umiarkowane zachmurzenie może za dnia i wieczorem pojawić się częściowo w górach i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1042 hPa.

Comments are closed.